گوشی*های هوشمند این روزها به محبوب*ترین ابزار الکترونیکی در دنیا تبدیل شده*اند و به گفته برخی مراکز خبری، بیشترین رشد از نظر افزایش درآمد شرکت*های تولیدکننده را بین دیگر محصولات الکترونیکی داشته*اند. در حالی که رقابت میان تولیدکنندگان بخش سخت*افزاری گوشی*های هوشمند روز به*روز بیشتر می*شود، تولیدکنندگان سیستم*های عامل این محصول از جمله مایکروسافت، گوگل و اپل نیز بیش از پیش در عرصه رقابت حضور دارند. به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات، آخرین باری که کارشناسان اقدام به معرفی برترین گوشی*های هوشمند جهان کردند پایان ماه مارس سال جاری میلادی بود که در آن بهترین گوشی*های هوشمند جهان به*ترتیب HTC ThunderBolt، T-Mobile G2x (with Google، Motorola Atrix 4G، Samsung Charge، Samsung Epic 4G، T-Mobile myTouch 4G، HTC EVO 4G، Apple 32GB iPhone 4، Motorola Droid X و Samsung Galaxy S 4G انتخاب شدند.

اما از آنجایی که هر یک از این گوشی*های هوشمند توسط شرکت*های مخابراتی بزرگ جهان همراه با قراردادهای مخابراتی ویژه به دست کاربران می*رسند، کارشناسان در بررسی جدید خود بهترین گوشی*های هوشمند دنیا را به همراه شرکت مخابراتی مربوطه و خدماتی که از جانب آن برای گوشی مذکور ارایه می*شود مورد بررسی قرار داده*اند که در زیر لیست آن*ها آورده شده است.

بهترین گوشی هوشمند شرکت مخابراتی وریزون: HTC ThunderBolt
بهترین گوشی هوشمند شرکت مخابراتی اسپرینت: Samsung Epic 4G
بهترین گوشی هوشمند شرکت مخابراتی AT&T: Motorola Atrix 4G
بهترین گوشی هوشمند شرکت مخابراتی T-Mobile: LG G2X

همچنین در این بررسی لیستی مربوط به بهترین گوشی*های هوشمند موجود در بازار برای کاربردهای مختلف منتشر شده است که این لیست نیز به قرار زیر است.

بهترین گوشی هوشمند مخصوص انجام بازی*ها: Sony Ericsson Xperia Play
بهترین گوشی هوشمند مجهز به باکیفیت*ترین دوربین دیجیتالی: HTC Droid Incredible 2
بهترین گوشی هوشمند مجهز به مناسب*ترین صفحه*کلید سخت افزاری: T-Mobile Sidekick 4G